פסטיבלים בדרום

 פסטיבלים בדרום בערד וסביבתה, תרבות ואירועים

ערד עשירה באירועי תרבות, מוזיקה ופסטיבלים רבים. בראש צועדים יחידיו פסטיבל ערד ופסטיבל התמר. שני אירועי מוזיקה ענקיים המושכים עשרות אלפי מבלים ואוהבי מוזיקה ישראלית.

 

פסטיבל ערד

פסטיבל ערד הראשון התקיים בסוכות של שנת 1982 כיזמה לקידום כלכלת התרבות העירונית. מאז משך הפסטיבל צעירים ומשפחות רבות לאירועי המוזיקה הרבים שהתקיימו בו. פסטיבל ערד הפך במהלך השנים להיות גורם משפיע ומעצב בתרבות הרוק הישראלי ועלו בו הרכבים מיוחדים, להקות צעירות לצד גדולי המוזיקאים בישראל.

פסטיבל ערד עם הלוגו המפורסם של הגמל ציין 40 שנות הופעות בעיר והוא התחדש בשנים האחרונות עם הופעות הקיץ המסורתיות בהן מופיעים גדול האומנים. בכל שנה ליין אומנים מגוון מופיע בעיר בשלל אירועי תרבות והופעות במוקדים שונים ברחבי ערד.

הפסטיבל מחבר את תרבות ואומנות אנשי העיר ערד עם ההיצע התרבותי המגוון של ישראל. בין האירועים הופעות פתוחות בפארק יהושפט של גדולי הזמר הישראלי ובהם ריטה לצד רן דנקנר. באולמות התרבות השונים ברחבי העיר מתקיימות הופעות המשלבות את מקהלות העיר יחדיו עם אומני רוק כמו מופעו המיוחד אני גיטרה ובו אסף אמדורסקי מבצע את שירו של אביו בני אמדורסקי.

במהלך הפסטיבל רובע האומנים בעיר לובש חג, הגלריות ובתי היוצרים של אומני ערד מציעים סדנאות יצירה ומוצגים פסלים, ציורים ומגוון אומנות פלסטית רחבה לציבור.

 

פסטיבל התמר

פסטיבל התמר הוא פסטיבל מוזיקה ישראלי המשלב בשנים האחרונות את סגנונות הרוק הישראלי לצד המוזיקה הים תיכונית העכשווית עם פופ ישראלי מודרני. הופעות הזריחה במצדה מושכות אוהבי מוזיקה ובהם זוגות רומנטיים המבקשים לצפות בזריחה מראש המצדה לצד צלילי דיויד ברוזה או שלום חנוך.

פסטיבל התמר הוא שיתוף פעולה פורה של תיירות ים המלח, העיר ערד ומשרד התיירות ומשרד התרבות. הפסטיבל מתקיים באתר המצדה ובו שני מוקדים, האחד על הר המצדה עצמו והשני למרגלות המצדה. נציין כי הדרך הנוחה להנאות מההופעות בראש המצדה, היא לבחור באחד הצימרים או חדרי המלון בערד ולהגיע דרך כביש ערד מצדה אל שביל הסוללה במצדה מערב.

 

פסטיבל הפסנתר הבינלאומי בערד

אירועי המוזיקה והתרבות הבינלאומי של אוהבי הפסנתר. אמנים ואומניות מכל הארץ נפגשים בערד לשבוע של חגיגת פסנתר. בכל שנה מארח הפסטיבל רסיטל של גדולי הפסנתרנים מהעולם, בפסטיבל האחרון התארחה הפסנתרנית היפנית נאגינו מארוייאמה מיפן, כלת הפרס הראשון בתחרות מאיין בצרפת.

הפסטיבל מציג תכנית עשירה ומגוונת של הרצאות לצד קונצרטים ורסיטלים באולם הקונסרבטוריון העירוני ואולם התרבות דולב. לצד מובילי הפסנתר מהארץ והעולם מצטרפים תלמידי העיר ערד לשיעורי נגינה וקונצרטים משולבים המעניקים לתלמידים חזון חינוכי בדבר המוזיקה והפסנתר בפרט. קונצרטי גאלה מיוחדים בשילוב זוכי תחרות הקונצ’רטו בפסטיבל עם הסינפונייטה הישראלית נערכים בערבי סיום הפסטיבל.

 

ביובליץ ערד

אירוע הטבע ביו-בליץ, ביו=חיים, בליץ=מהירות. הכוונה היא מרתון ספרינט מהיר של אוהבי הטבע והאקולוגיה המגיעים לערד בעונת האביב, לרוב האירוע מתקיים בחודש אפריל ובתוך 24 שעות של מרוץ כנגד השעון צריכים המשתתפים לזהות ולהגדיר את מירב מיני הצומח ובעלי החיים במדבר של ערד.

בכל שנה מתקיים האירוע בתא שטח אחר סביב ערד, בשנת 2023 האירוע נערך בנחל כידוד וניתן דגש על עולם הזוחלים, ציפורים וחרקים לצד צמחי המרפא ועדויות האדם מהעולם העתיק. אירוע הביובליץ ערד נערך בשיתופי פעולה של מחלקת התיירות העירונים יחדיו עם גופי הסביבה ובהם היחידה הסביבתית ערד והנגב המזרחי, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה ומתנ”ס ערד.

שיא האירוע כולל ספארי לילה למציאת עקרבים ויונקים פעילי לילה לצד תצפיות כוכבים מהמדבר הקרוב לערד.

 

פסטיבל הצחוק

חגיגת צחוק, בידור נהדר וצחוק מתגלגל הם תיאורים מצוינים להסביר על פסטיבל הצחוק המתקיים בחול המועד סוכות בערד.

הופעות בידור, סטנד אפ, קומדיות והצגות בידור למבוגרים ולילדים הנערכות באולמות דולב וחרוב בעיר. בין האומנים הבולטים שהתארחו בפסטיבל מיקי קם, אורי חזקיה, דניאל אסייג ועוד.

הפסטיבל כולל סדנאות צחוק לשחרור הגוף, הרצאות על חשיבות ההומור בחיינו, כיתות אומן לילדים ונוער המבקשים ללמוד את אומנויות הבמה הבידורית לצד סדנאות משחק.

 

מרוץ ערד-מצדה וצעדת ערד

מרוץ ערד-מצדה, אירוע הספורט המוביל במדבר הישראלי. 20 שעות של שכרון חושים שמתחיל הרבה לפני קו הזינוק ומסתיים הרבה אחרי שער הסיום. האירוע מתחיל לקראת שקיעה ב”כפר הנוקדים” סביב המדורה עם אווירה מדברית לוהטת, וממשיך עם ערב מוסיקלי מקפיץ! עם אור ראשון השכמה הישר לתוך חגיגת מוזיקה וריצה.

הספורטאים מזנקים ישירות אל תוך השקט של המדבר, לחוויה עוצמתית בחיבור לטבע, לאדם ולאתגר האישי. במרוץ שלושה מקצים: 11 ק”מ תחרותי ע”ש עומר רובינוביץ׳ ז”ל בן ערד שנפל במבצע עופרת יצוקה, 5 ק”מ הליכה עממי ומקצה סינגל שטח של 17 ק”מ! כאשר הרצים מתנקזים אל נקודת הסיום למרגלות המצדה, ניתן האות להתחלת מסיבת ערד-מצדה בנוף עוצר נשימה ולהתמסר למוסיקה ולמדבר המתעורר במסיבת ריקודים שתחתום את המרוץ המשכר הזה.

 

צעדת ערד

מסלול הצעדה המסורתי של העיר ערד לזכרו של סרן יובל ויינשטיין בן ערד, מ”פ בחטיבת גבעתי שנפל ב26.11.1991 בלבנון. הצעדה נערכת לאורכו של כביש ערד-מצדה ולוקחים בה חלק ילדים ונוער, מבוגרים לצד ספורטאים, חיילים, תושבי העיר ואורחים מטיילים. הצעדה מאפשרת לכל אדם להשתתף במקצה המתאים עבורו בדרגת הקושי והאורך.

 

פסטיבלים ואירועי תרבות נוספים בערד

מלבד הפסטיבלים המרכזיים, מארחת העיר ערד אירועי תרבות קבועים של מוזיקת במסעדת המוזה. במסעדה במת יוצרים ובה הרכבים מקומיים לצד אומנים שונים עולים להופעות שונות בסופי השבוע ובאירועים רבים. תערוכות אומנות ותרבות מתקיימות לכל אורך השנה במרכז לאומנות עכשווית בעיר וברובע האומנים.

כפר הנוקדים מקיים פסטיבלי מוזיקה, פסטיבל הקמפינג, פסטיבל מדורות, לילות ירח וכוכבים ועוד שלל אירועים מיוחדים ובהם מסיבות, אומנות והרבה שמחה. כמות האירועים הרבה המתקיימת בכפר ביחד עם מיקומו המיוחד בסמוך למצדה הופכים את הנוקדים למקום מושלם לפסטיבלים ואירועים גדולים.

בפסטיבלי הקמפינג והמדורות זוכים המטיילים להדרכות מקצועיות מיוחדות בנושאי המדבר ובהם סיורי אולטרה סגול לצפייה בעקרבים, סיפורי מדבר ותרבות בדואית לצד לימוד על הקולינריה המדברית, מיתולוגיה וכוכבים ועוד.

בערד אירועי ספורט ותחרויות ריצה, מרתון, צעידה וניווט ספורטיבי ברמה הגבוהה ביותר. עם תחילת שנת 2024 תתקיים תחרות הניווט של חוגי הסיירות, באירוע זה יתחרו טובי נווטי השטח במסלולים מאתגרים במדבר יהודה.

מרתון ים המלח המפורסם ומרוץ DMR מושכים ספורטאים רבים אל העיר ערד הנהנים מאירוח ואווירה ספורטיבית מנצחת.

בתים מארחים בערד הוא אירוע המתקיים לכל אורך השנה, בעיר קהילת מארחים ביתיים המקיימים עושר רב של תרבות, מוזיקה, אומנות, אוכל וריקוד עשירים. אנו ממליצים לצאת לסיור בתים פתוחים בעיר אצל קהילת המארחים שלנו ולהנאות מסיפור מקומי ואירוח בלתי אמצעי עם תושבי ערד. תוכלו לפגוש בפסלים וציירים נדירים, רקדנים, משוררים וכמובן להנאות מאירועים קולינריים באווירה ערדניקית אותנטית.

 

אולי יעניין אתכם גם..

סיור פסלים עצמאי בערד

סיור פסלים עצמאי בערד ברוכים הבאים לנקודת ההתחלה של הגלריה הכי גדולה בנגב, הגלרייה שהיא לא גלרייה אלא סיור בין עבודות אמנות מרהיבות שנבנו בערד

קרא עוד
קניון נחל אבוב

מסלולי שטפונות בדרום

ערד בראש מערכת הזרימה ערד שוכנת במעלה הנחלים הגדולים הנשפכים אל ים המלח. מיקומה של העיר על גבי רמת מדבר יהודה הדרומית בראש אגן הניקוז

קרא עוד
בייק לודג'

מסלולי אופניים בדרום

ספורט רכיבת אופניים תופס תאוצה במדרונות המדבר של ערד. רוכבים רבים, מקצוענים וחובבים מדוושים דרכם בשבילי המדבר של ערד בין סינגלים וטרקים המותאמים לאופני השטח.

קרא עוד
מצפה מואב

טיולי משפחות במדבר

חמישה מסלולים לטיולי משפחות במדבר שביל החלמוניות ביער יתיר החלמונית היא פרח בצבע צהוב חזק ומרשים מאוד הפורחת בחודשי הסתיו, מייד לאחר הגשמים הראשונים. שביל

קרא עוד

פסטיבלים בדרום

 פסטיבלים בדרום בערד וסביבתה, תרבות ואירועים ערד עשירה באירועי תרבות, מוזיקה ופסטיבלים רבים. בראש צועדים יחידיו פסטיבל ערד ופסטיבל התמר. שני אירועי מוזיקה ענקיים המושכים

קרא עוד
נחל צאלים עליון וברכת צפירה

מסלולים במדבר יהודה

העיר ערד היא נקודת היציאה הטובה והנוחה ביותר למסלולי הליכה בעקבות גבי המים, שיטפונות המדבר והמעיינות הקרירים. שיטפונות נחלי מדבר יהודה מעניקים חיים למדבר, המים

קרא עוד
טיול ג'יפים בדרום

מסלולי טיול ג’יפים בדרום

אוהבי המדבר ונופי השטחים הפתוחים נמשכים אל העיר הערד ומדבר יהודה הרבה גם בזכות שבילי הטיולים ברכבי שטח. מסלולי הנסיעה בג’יפים, אופנועים ורכבים מוטורים אחרים

קרא עוד

הפתעה במדבר

כמו המדבר שבפתחה, ערד היא עיר שקטה המלאה בסודות תיירותיים: מסלולי הליכה ונקודות תצפית, סצנה קולינרית של אירוח ביתי וסדנאות טיפולים אישיות. הצעה לטיול של

קרא עוד

חיפוש

ההרפתקה הבאה שלכם כבר מחכה

דילוג לתוכן